پاکستان: ملاله یوسف زی از حمله وحشیانه در پاکستان تا بازگشت به مدرسه در بیرمنگام

فعال حق تحصیل دختران میگوید مشتاق به یاد گیری در مورد یونان باستان است

زنان و قوانین:  ملاله یوسف زی، دختری که پس از به راه انداختن کارزار تحصیلات برای دختران، توسط افراطگرایان در پاکستان مورد اصابت گلوله قرار گرفت پس از بهبودی ، در انگلستان به مدرسه باز میگردد.

ملاله ۱۵ ساله دیروز اولین روز تحصیلی اش را در قدیمی ترین دبیرستان دخترانه شهر آغاز کرد او امسال یک برنامه تحصلی کامل خواهد داشت تا برای گذراندن تحصیلات عمومی تکمیلی در سال آینده آماده شود.

او به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد و در حالی به مدرسه باز میگردد که اکتبر گذشته به دلیل نوشتن وبلاگی در حمایت از تحصیل دختران، بهای سنگینی پرداخت. وی در اتوبوس مدرسه توسط نیروهای طالبان مورد اصابط گلوله قرار گرفت و با خطر مرگ مواجه گردید.

پس از آن حمله تروریستی ملاله در بیمارستان کویین الیزابت بیرمنگام تحت اعمال جراحی سنگین و متعددی قرارگرف و توانست ماه گذشته از بیمارستان مرخص شود

او میگوید از به حقیقت پیوستن رویای بازگشتش به مدرسه بسیار هیجان زده است و از میان موضوعات مختلف علاقمند به یادگیری در مورد خدایان یونان و به طور کلی یونان باستان است.

ملاله می افزاید:” آرزوی من این است که دختران تمام جهان از این حق اساسی بهره مند شوند.دلم برای همکلاسی های پاکستانی ام بسیار تنگ شده با این حال مشتاق دیدار معلم های جدید و یافتن دوستان جدید در بیرمنگام هستم.

ترجمه از: مریم بابایی

منبع: ایندیپندنت

Tags: , , , ,

پاسخ دهید