چین و استانداردهای جدید برای زنان

تا جایی که در خاطر دارم ، همیشه رشد اقتصادی چینی ها حس حسادت را در من بر می انگیخت .  حالا هم اگر بتوان آخرین گزارش مجله فوربس و گرند تورتین را باور کرد ، دلایل دیگری برای غبطه خوردن به این مردم وجود دارد . طبق این گزارش ، ۵۱ درصد از پست های مدیریتی این کشور در انحصار زنان است . این آمار چین را در بالاترین نقطه جدول قرار میدهد در حالی که بریتانیا به عنوان کشوری پیشرو و مدافع برابری جنسیتی با ۱۹ درصد در جایگاه دهم و تنها یک پله بالاتر از هند قرار دارد ، کشوری که در زیر پا گذاشتن حقوق زنان پیشینه ای تاریخی و سنتی دارد .

اما صرفنظر از اینکه چه کسی کجای این جدول است ، سوال مهمتری را در نظر بگیرید : چین چگونه در نیم قرن اینچنین در زمینه برابری حقوق زن و مرد در محیط های اقتصادی به پیشرفت دست یافته است ؟

یکی از مهمترین عوامل را میتوان جداسازی مردم از باورهای سنتی دانست ، بدین معنا که پس از تشکیل جمهوری خلق چین ، در سال ۱۹۴۹ ، رژیم کمونیستی زنان را تشویق به خروج از خانه و مشارکت در امور تولیدی و اقتصادی کرد .  در نتیجه چین یکی از اولین کشورهایی بود که به تصویب قانون کنوانسیون بین المللی سازمان ملل متحد در خصوص حذف تبعیض علیه زنان رای مثبت داد . آنها همچنین جزو اولین دولت هایی بودند که قوانین ضد تبعیض جنسیتی را وضع کردند . آنها حتی قوانینی دارند که زنان را در جایگاه برتری قرار می دهد . پس از اجرای این قوانین بود که زنان بیشتری از خانه بیرون آمدند و به خیل کارگران و کارمندان پیوستند .

البته خیلی از مواقع عامل اصلی  کار کردن زنان در خارج از خانه فقر است ، براساس گزارش بنیاد کارآفرینی جهانی، زنان در چنین شرایطی به کار آفرینی روی می آورند . در واقع فاکتور فقر همیشه عاملی در راستای موفقیت زنان در زمینه های اقتصادی بوده است .

با این حال آلپش پاتل ، کارگزار تجاری ارشد دولت بریتانیا در چین و نویسنده کتاب کارآفرینی زنان با نام ” نوبت ما ” نظر متفاوتی دارد ، وی می گوید : به عنوان کارگزار تجاری بریتانیا که با هند ، مالزی، چین و سنگاپور کار میکند بارها و بارها به این کشور ها سفر کرده ام ولی تا کنون این ۵۱ درصدی که در آمار ذکر شده را ندیده ام ، حتی در شهرهای بزرگ چین از جمله هنگ کنگ و شانگهای نیز هرگز با زنانی که شغل های مدیریتی سطح بالایی داشته باشند روبرو نشده ام .

اگر آمار ۵۱ درصدی چین واقعیت داشته باشد آیا بدین معناست که در سایر کشور های دیگر از جمله بریتانیا زنان از مردان عقب افتاده اند چون خود این را می خواهند ؟ یا قانون تک فرزندی در چین به زنان اجازه تمرکز بیشتری را در دنیای خارج از خانه داده است ؟

از تمامی مشاهدات می توان اینگونه نتیجه گرفت که :

۱- آنچه که دولت چین به مدد رژیم کمونیستی  در مورد برابری حقوق زن و مرد بدان دست یافته است به هیچ وجه در کشور های لیبرال و دمکراتیک جواب نمیدهد بنابراین بهترین راه برای کشورهای اینچنین اجرایی کردن هرچه بیشتر قوانینی است که در آن از کار خانم ها در خارج از خانه حمایت می شود .

۲- می بایست طرز تفکرمان را تغییر دهیم و به این باور برسیم که زنان می توانند پیشرفت کنند . ژان زین ، رئیس سوهو چاینا در این رابطه می گوید : ” در چین مهم نیست شما در چه جا و در چه زمینه ای کار میکنید ، همیشه میتوانید کار جدید را امتحان کنید ، چون قبلاً چیزی نبوده و این تفکر وجود دارد که هر چیزی ممکن است “

ترجمه: عاطفه. پ

China: setting the new standard for women in top jobs?

Tags: , , ,

پاسخ دهید