ایران؛ صافی گلپایگانی: سزاوار نیست در کشور ما ترک چادر مد شود

تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۰

یت‌الله العظمی صافی گلپایگانی در پیامی به همایش عفاف و حجاب استان اصفهان، وجوب حجاب را در اصل، از ضروریات اسلام دانست و تاکید کرد که هر مسلمانی باید حفظ این هویت و این سنت و این افتخار را وجهه همت قرار دهد و به آن افتخار کند.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم. قَالَ اللّه تَعَالی: وَ إِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعاً فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ صَدَقَ اللّه ُالعَلِیُّ العَظِیمُ (احزاب،۵۳)

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته؛

با عرض ادب و احترام به علمای اعلام و دانشمندان و حضار محترم که در این همایش عالی، برای تکریم و بزرگداشت یکی از ارکان بزرگ هویت اسلامی بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان جهان حضور دارند.

رکن و پایه‌ای که بانوان مسلمان به آن در جهان امتیاز دارند و کرامت و شرافتی که به آن افتخار می‌کنند، رکن قویم و اصیل حجاب است.

پس از یکصد و پنجاه سال، تلاش و سیاست‌های استعماری در حجاب‌زدایی ناکام ماند و با اینکه در کشورهایی مثل ترکیه، افغانستان و ایران، عوامل مزدور و بی‌سواد و فاقد غیرت، مثل رضاخان و مصطفی کمال و امان‌الله خان را برانگیختند و به قوه قهر و کشتار و حبس و زور و ارتکاب جنایات بسیار، به میدان جنگ با حجاب اسلامی آمدند، در برابر استقامت مسلمانان شکست خوردند و خودشان از صفحه‌های ظلم و جنایت به دارالبوار جهنم شتافتند.

قوت ایمان مسلمانان و التزام آنان به سنن اسلامی و حجاب در کمال استحکام متجلی شد. در ایران ما ـ که الحمدلله از برکت انقلاب اسلامی، حجاب و عفاف در جایگاه رفیع خود قرار گرفت ـ بانوان متعهد و متدین به هویت خود به حجابِ به چادر افتخار می‌کنند.

در کشور ترکیه، بازگشت به حجاب، روز به روز بیشتر و مقامات عالی این کشور در اعاده این هویت پیش‌قدم هستند.

در افغانستان ـ که از روز اول امان‌الله خان را خلع کردند ـ الحمدلله شجره طیبه حجاب در شرایط فعلی و بیداری اسلامی هر روز شاداب‌تر می‌شود.

هر چند دشمنان اسلام دست از معارضه با آن بر نمی‌دارند و با زنان محجبه مسلمان در داخل کشورهای خود جنگ دارند و با جعل قوانین ضد انسانی و حتی جریمه و ممنوعیت‌هایی فضا را بر مسلمانان ـ که برخی از آنان از اساتید دانشگاه‌ها هستند ـ تنگ می‌کنند اما با مقاومت و استقامت و اعتراضات قانونی آنان مواجه می‌شوند، مانند همین جریانی که در کشور به اصطلاح دروغ “آزاد و متمدن” فرانسه جاری است و در این میان این اعتراف نیز جالب است که یکی از سران این دولت‌های اسلام‌ستیز، از حمایت ممنوعیت حجاب سر باز می‌زند و می‌گوید: مریم طاهره، مادر حضرت مسیح علیهما‌السلام محجبه بوده است.

با این همه، مساله حجاب در میان چالش‌های سیاسی و سیاست اسلام‌زدایی استکباری حفظ شده است و مسلمانان حتی در کشورهای مسیحی از بعض کشورهای اسلامی بیشتر متعهدند که روی‌پوش مناسب داشته باشند.

ما به این بانوان فاضل و شجاع که در میان آن سیاست‌ها در کشورهای غربی شخصیت اسلامی خود را با حجاب کامل اعلام می‌کنند، افتخار می‌کنیم و از خداوند متعال، قوت روزافزون انقلاب اسلامی کشورمان را در حفظ هویت اسلامی، مخصوصا حجاب در همه جا و همه نهادها، همه همایش‌ها، همه اجتماعات و موسسات فرهنگی، دبستان‌ها، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها و رسانه‌ها مسالت داریم.

سزاوار نیست و دور از انتظار است که بانوی مسلمان در غرب و قلب اروپا بر حفظ حجاب اسلامی آن‌گونه در برابر فشارهای دولت‌های آنها مقاومت کند ولى در کشور اسلامی عزیز ما ایران، ترک چادر مد و رایج شود و بعضی از دختران دانشجو بدون چادر باشند.

آنجا ایستادگی و قدرت ایمان و شجاعت و خودباوری باشد و اینجا گرایش به قهقرا و ترک سنت‌ها و شعارهای مقدس انقلاب اسلامی ـ العیاذ بالله ـ رایج شود.

نکته پایانی عرض بنده این است که وجوب حجاب در اصل، از ضروریات اسلام است که قرآن و روایات متواتر بر آن تاکیدات بلیغ دارند. هر مسلمانی باید حفظ این هویت و این سنت و این افتخار را وجهه همت قرار دهد و به آن افتخار کند.

از حضرات برگزارکننده این همایش و شرکت‌کنندگان محترم تشکر و تقدیر کرده و موفقیت همگان را در اعتلا و عزت مملکت اسلامی و پیروی از دستورات شرع مقدس تحت عنایات خاصه حضرت بقیه‌الله ارواح العالمین له الفدا از خداوند متعال مسالت دارم.»

منبع: ایسنا

Tags: ,

پاسخ دهید