ایران: اعتراض به حجاب اجباری در پای صندوق های رای

شماری از فعالان حقوق زنان با شعار “انتخاب نوع پوشش، حق ماست” کمپینی در فیس بوک راه انداخته اند که در آن از زنان می خواهند که اعتراض خود را به قانون حجاب اجباری که میلیون ها زن ایرانی را از حق اولیه خود برای انتخاب نوع پوشش و فعالیت آزادانه و برابر با مردان در فضاهای عمومی محروم کرده بیان کنند.
کمپین "با پوشش اختیاری در حوزه های رای گیری"
در توضیح این صفحه که یک روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری به راه افتاده نوشته شده:
 ما، گروهی از زنان ایرانی که به حجاب اجباری اعتقاد نداریم و در خارج از کشور زندگی می‌کنیم، تصمیم گرفتیم که روز جمعه بدون حجاب و با پوشش انتخابی خودمان به حوزه‌های رای‌گیری شهرمان برویم. ما عقیده داریم که انتخاب پوشش از حقوق اولیه انسانی است. اگر با ما هم عقیده‌اید لطفا در انتشار این صفحه و این عقیده به ما کمک کنید.

Tags: , , , ,

2 پاسخ به “ایران: اعتراض به حجاب اجباری در پای صندوق های رای”

 1. [...] ایران: اعتراض به حجاب اجباری در پای صندوق های رای [...]

 2. hosein می‌گه:

  پاسخ به سوال ////

  یکم:

  ملاک برای بودن یا نبودن حجاب حکومت‏ها نیستند.حجاب قانونی الهی است. اساسا حکومت دینی برای به پا داشتن دستورات الهی تشکیل شده است و می‏خواهد‏،‏شرایط جامعه را به طوری رقم بزند که دین داری مردم حفظ شود.

  دوم:
  بیشتر این حکومت‏ها ، سیاست را از دیانت جدا دانسته و اجازه‏ی ورود نظریات دینی به فضای سیاسی و اجتماعی جامعه را نمیدهد. آنها دین را امری شخصی میدانند.

  سوم:
  اگر منظور این است که آزادی از حد گذشته در این کشورها باعث خوش حجابی شده است ، شما را به مطالعه بیشتر در فضای فرهنگی و اجتماعی این کشورها توصیه میکنیم. رعایت حجاب در این کشورها مطلوب نیست، به طوری که بعضی از مردم کشورمان که به این کشورها سفر کرده‏اند به حجاب زنان ایرانی آفرین گفته‏اند.

  چهارم:
  هرچه فضا آزادتر شود ،نوع گناه سنگین تر می‏شود . در همین کشورها شاید مشکل چشم چرانی کمتر باشد اما گناهانی همچون زنا‏ ،‏لواط ،همجنس‏گرایی و روابط خارج از چار چوب دینی ،بیداد می‏کند. شاید به ذهن بیاید که نیازهای مردم آنجا تامین است ،ولی واقعیت این است که در کشورهای غربی سطح استانداردهای جنسی بالا رفته و به همین دلیل ،مردم اسیر تامین هوس‏های بی حد و مرز جنسی بوده و از مسیر تعالی و تکامل بازمانده‏اند.

  پنجم:
  زن باید از باور غلطی که نسبت به خویش در ذهن او به وجود آورده‏اند ،خارج شود وآن باور آن است که زن ، وسیله‏ای برای التذاذ مرد است. این باوری است که فرهنگ مصرفی و استعماری غرب به ما تحمیل کرده است.البته زمینه آن در کاخهای سلاطین و مرفهان تاریخ وجود داشته و آنها اولین کسانی بودند که این بذر پلید را در ذهنیت جوامع پاشیده‏اند ،اما غرب آن را به اوج خود رسانید. این باور را از ذهن‏ها خارج کنیم و شاید از ذهن خود زن به همان دشواری خارج می‏شود که از ذهن مرد ، زیرا هر دو بر اثر تلقین طولانی ،این باور را پذیرفته‏ بودند.

  ششم:
  جمهوری اسلامی ایران نیازمند راه حل کشورهای غربی نیست. خدای متعال برای حفظ تعادل جنسی در جامعه‏ی دینی راه حل‏های مناسبی ارایه کرده که ازدواج موقت و دایم از جمله آنهاست.

  مرگ بر آزادی یواشکی و درود بر بانوی محجبه ایرانی
  یا علی

پاسخ دهید